Кінь, що скаче з поверненою головою, є зображенням з печатки Кодацької паланки Війська Запорізького 1770 року, територія та центр якої нині входять у межі району.
Кінь, що обернувся на бігу, геральдичними засобами втілює спрямованість в майбутнє і водночас спирання на історичні традиції. «Ми, - говорить цей символ, - пам'ятаємо трудові і ратні перемоги наших батьків та дідів, ми вірні їхній пам'яті. Але пам'ятаємо ми й помилки минулого, та робимо з них висновки».
Золота квітка соняшника символізує розвинуте сільське господарство та щиру хліборобську працю мешканців району.
Ділення гербового щита і синій колір стовпа відображають Дніпро, який перетинає територію району майже навпіл, зелений колір символізує сільські лани і мальовничу природу краю.
Гербовий щит увінчаний стилізованою короною у вигляді золотого соняшника, а з боків прикрашений золотими пшеничними колосками, які символізують розвинуте сільське господарство та родючість січеславської землі. Щит охоплений унизу срібним рушником, гаптованим червоним українським орнаментом, з червоним написом «Дніпровський район».
Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3 складається з вертикальних смуг: зеленої, синьої та зеленої, ширина яких співвідноситься як 2:6:2.
На синій смузі жовтий кінь, що скаче з поверненою головою, над яким жовта квітка соняшника. Автор прапора О. Потап.
Символіка і кольори прапора відповідають символіці герба Дніпровського району.