Сьогодні у Дніпровській райдержадміністрації пройшов семінар для державних службовців за темою: Моніторинг виконання державними службовцями завдань і ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності в умовах воєнного стану.
Метою проведення моніторингу виконання завдань і ключових показників державними службовцями райдержадміністрації, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В» є відслідковування прогресу у виконанні завдань та досягненні ключових показників, визначених на відповідний рік.
Завданнями моніторингу є:
- самооцінювання результатів службової діяльності державними службовцями райдержадміністрації;
- надання безпосереднім керівником зворотного зв’язку державному службовцю щодо результатів його службової діяльності;
- з’ясування стану виконання завдань і досягнення ключових показників, у тому числі: їх виконання не у повному обсязі, прогалин, причин порушення встановлених строків;
- актуалізація та перегляд завдань та/або ключових показників у разі внесення змін до стратегічних документів державного рівня, плану роботи, завдань, функцій та обов’язків, визначених у положенні про відповідний структурний підрозділ, посадовій інструкції, що вплинуло на зміст і актуальність визначених завдань і ключових показників.
Пунктом 35 Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640 (із змінами), передбачено, що особа, яка визначає завдання і ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державному службовцю, проводить моніторинг їх виконання.
Особі, яка визначила завдання і ключові показники державному службовцю, рекомендується щоквартально проводити з державним службовцем моніторинг (бесіду) у період орієнтовно з 25 числа останнього місяця звітного кварталу до 5 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Результати такого моніторингу подаються до відділу управління персоналом райдержадміністрації.
Відділ управління персоналом райдержадміністрації узагальнює результати моніторингу та подає на розгляд начальнику районної військової адміністрації звіт за результатами моніторингу виконання завдань і ключових показників у відповідному кварталі.
Якщо на дату початку моніторингу державний службовець працює на займані посаді з визначеними йому завданнями і ключовими показниками менше одного місяця, такі завдання і ключові показники не підлягають моніторингу.
Послідовність дій при здійсненні моніторингу:
державний службовець здійснює аналіз стану виконання завдань із досягнення ключових показників, визначених йому на відповідний рік;
державний службовець інформує безпосереднього керівника (особу, яка визначила завдання) щодо:
неможливості виконання завдання або ключового показника через обставини, які об’єктивно унеможливили його виконання і щодо яких державний службовець не міг впливати чи пропонувати інший спосіб виконання завдання;
необхідності отримання допомоги;
стану виконання завдань та/або ключових показників, строк виконання яких ще не настав;
виконання (вчасного, завчасного) завдань та/або ключових показників.
Таке інформування здійснюється шляхом заповнення та подання на погодження безпосередньому керівнику форми моніторингу в електронному вигляді, що додається.
проведення у разі потреби безпосереднім керівником (особою, яка визначила завдання) бесіди з державним службовцем з метою з’ясування/уточнення стану виконання завдань і досягнення ключових показників, їх виконання не у повному обсязі, прогалин, причин порушення встановлених строків або надання зворотного зв’язку іншими способом;
збір керівником структурного підрозділу форм моніторингу виконання завдань і ключових показників державними службовцями, які працюють у підрозділі та подання їх до відділу управління персоналом райдержадміністрації.
Завдання та/або ключові показники можуть переглядатися не частіше одного разу на квартал і виключно у разі внесення змін до документів (річного плану роботи, положення про структурний підрозділ, посадової інструкції), а також у зв’язку з введенням воєнного стану, коли виконання деяких завдань з об’єктивних причин неможливе.
Не переглядаються завдання та/або ключові показники у випадку неможливості їх виконання через низьку виконавську спроможність державного службовця або порушення ним службової дисципліни.