В Україні триває Національний тиждень безбар’єрності.
опубліковано 23 травня 2025 року о 13:00

 Ви можете підтримати ці дні простими щоденними речами, які формують культуру безбар’єрності у нашому суспільстві👇
✅ Звільняйте прохід. Не паркуйте авто на місця для людей з інвалідністю чи тротуарах. Навіть кілька хвилин можуть стати бар’єром для іншої людини. 
✅Залучайте різних людей. Плануєте подію чи проєкт? Перевірте, чи він доступний для осіб з інвалідністю, людей старшого віку. За можливості запросіть перекладача жестової мови. 
✅ Поважайте особистий простір. Не торкайтеся людини або її допоміжних засобів реабілітації (крісла колісного, білої тростини) без дозволу. Це частина особистого простору. 
✅ Приділіть трошки більше часу, аби послухати, а не здогадуватися. Якщо людина говорить інакше або потребує більше часу –  будьте чемними, не перебивайте її та дослухайте до кінця. 
✅ Сприяйте тому, аби громадські місця були доступними. Не загороджуйте ліфти, спеціальні місця у транспорті чи кнопки виклику.  
✅ Говоріть зрозуміло. Уникайте складних формулювань у листах, оголошеннях і побутовому спілкуванні. Додавайте схеми, ілюстрації та графіки для кращого пояснення змісту інформації. Накладайте субтитри на відео контент. 
✅ Поширюйте культуру безбар’єрності 
Відвідуйте тренінги, поширюйте прості правила безбар’єрності. Говоріть про важливе, про безбар’єрність - у родині, на роботі, у соціальних мережах. Кожне зусилля та слово має вплив. Чим більше людей розуміють – тим менше бар’єрів. 
✅ Вживайте клінічні терміни та діагнози лише у коректному контексті. Під час спілкування на першому місці має бути людина, а не її діагноз. Це важливо, щоб не допускати дегуманізації осіб з інвалідністю. Уникайте «неповносправний, інвалід, людина з особливими потребами, немічний» - вживайте «людина з інвалідністю, особа з інвалідністю». Уникайте «прикутий до інвалідного крісла/ліжка, колясочник, візочник» - вживайте «користувач крісла колісного; той, хто користується кріслом колісним». Уникайте «сліпий» - вживайте «незрячий, людина з порушенням зору». 
Поширюйте безоплатні ресурси, що стосуються формування безбар’єрного середовища: 
🔸 Довідник безбар’єрності: 
🔸 Гайд безбар’єрності:  
🔸 Керівництво з використання дизайн-системи безбар’єрності: 
🔸 Освітні серіали про безбар’єрність:  
🔸 Загальні вимоги щодо доступності інформування: 
Поширюючи інформацію про безбар’єрність - ви долучаєтесь до побудови безбар’єрного суспільства нашої країни! 
Національний тиждень безбар’єрності проходить у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої за ініціативи Першої леді. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux